18 October 2018. Moldova National Shotgun Championship Level III

Basic info

Date: 18th October 2018
Level: III.
Stages: 12
Rounds: 140
Registration fee: 30 EUR , Lady 15 EUR, Super Seniors and Juniors 0 EUR
Payment is possible to account.
Divisions: Open, Standard, Standard Manual, Modified.
Categories: Regular, Lady, Junior, Senior a Super Senior
Note: All shooters will able to get a permit for the guns for enter Moldova.

STAGES Download


IMPORTANT!

      • scan of travel passport,
      • ipsc membership card,
      • handgun permit,
      • filled invitation
      • border check point, dates

Send all documents on rd@ipsc.md

Sniping Club GPS: N 47.17912* E 28.65328*

Match management

Match Director: Matvei Stativka and Perevozcicov Andrei
match@ipsc.md, +373 69164312.
Range Master: Roman Sedy and Sötét Gábor
Stat Officer: Caldarari Gheorghii

INVITATION_Download

MATCH: 18th October 2018
PRE-MATCH: 15th October 2018
REGISTRATION DEADLINE: 17.10.2018
Squad Pre-Match . Список участников.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
Okseniuk Grigorii
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
Szalai László
Hungary
Senior (over 50 years)
Standard
MAJ
Perevozcicov Andrei
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
Dicusara Boris
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
Marcenco Mihail
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
Serafimciuc Afanasii
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
Squad 1 . Список участников.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
Shkoda Maksim
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open - OPN
MAJ
Rumyantseva Natalya
Russian Federation
Lady
Open - OPN
MAJ
Leypoldt Robin
Germany
Regular
Standard
MAJ
Vasin Vitalii
Ukraine
Regular
Open
MAJ
Oskirko Sergei
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open
MAJ
Gustafsson Magnus
Sweden
Regular
Open
MAJ
Gustafsson Magnus
Sweden
Regular
Open
MAJ
Schelen Mikael
Sweden
Regular
Open
MAJ
Caldarari Ggheorghii
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
Squad 2 . Список участников.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
Яковенко Вячеслав
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
Yakovenko Viacheslav
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
LIALIUK VOLODYMYR
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
HALKIN YEVHEN
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
Squad 3 . Список участников.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
Streltsov Serhii
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
Salnikova Assel
Kazakhstan
Lady
Standard
MAJ
Okseniuk Grirorii
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
Nazarov Oleksandr
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
GRIGORI Valeriu
Moldova, Republic of
Regular
Standard Manual
MAJ
Corovai Anatolie
Moldova, Republic of
Regular
Standard Manual
MAJ
Gavriliuc Marin
Moldova, Republic of
Regular
Standard
MAJ
Беров Олег
Bulgaria
Regular
Open
MIN
Coroban Iurie
Romania
Senior (over 50 years)
Open
MAJ
Гришин Евгений
Moldova, Republic of
Super Senior (over 60 years)
Standard
MAJ
Squad 4 . Список участников.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
ROMANOV 380506366688
Ukraine
Regular
Modified
MAJ
Sosaar Aare
Estonia
Senior (over 50 years)
Standard Manual
MAJ
Полный список участников соревнования.
Фамилия, Имя
Страна
Категория
Дивизия
Фактор
Squad
Shkoda Maksim
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open - OPN
MAJ
1
Rumyantseva Natalya
Russian Federation
Lady
Open - OPN
MAJ
1
Яковенко Вячеслав
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
2
Yakovenko Viacheslav
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
2
LIALIUK VOLODYMYR
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
2
HALKIN YEVHEN
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
2
Streltsov Serhii
Ukraine
Regular
Standard Manual
MAJ
3
Salnikova Assel
Kazakhstan
Lady
Standard
MAJ
3
Leypoldt Robin
Germany
Regular
Standard
MAJ
1
Okseniuk Grigorii
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
0
Okseniuk Grirorii
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
3
Vasin Vitalii
Ukraine
Regular
Open
MAJ
1
ROMANOV 380506366688
Ukraine
Regular
Modified
MAJ
4
Nazarov Oleksandr
Ukraine
Regular
Standard
MAJ
3
GRIGORI Valeriu
Moldova, Republic of
Regular
Standard Manual
MAJ
3
Oskirko Sergei
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open
MAJ
1
Corovai Anatolie
Moldova, Republic of
Regular
Standard Manual
MAJ
3
Gavriliuc Marin
Moldova, Republic of
Regular
Standard
MAJ
3
Szalai László
Hungary
Senior (over 50 years)
Standard
MAJ
0
Sosaar Aare
Estonia
Senior (over 50 years)
Standard Manual
MAJ
4
Gustafsson Magnus
Sweden
Regular
Open
MAJ
1
Gustafsson Magnus
Sweden
Regular
Open
MAJ
1
Schelen Mikael
Sweden
Regular
Open
MAJ
1
Perevozcicov Andrei
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
0
Беров Олег
Bulgaria
Regular
Open
MIN
3
Coroban Iurie
Romania
Senior (over 50 years)
Open
MAJ
3
Гришин Евгений
Moldova, Republic of
Super Senior (over 60 years)
Standard
MAJ
3
Dicusara Boris
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
0
Marcenco Mihail
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
0
Serafimciuc Afanasii
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
0
Caldarari Ggheorghii
Moldova, Republic of
Regular
Open
MIN
1
Перечень стран участников.
Страна
Количество
Bulgaria
1
Estonia
1
Germany
1
Hungary
1
Kazakhstan
1
Moldova, Republic of
9
Romania
1
Russian Federation
3
Sweden
3
Ukraine
10
DIVISIONS / CATEGORIES.
Дивизия
Категория
Количество
Modified
Regular
1
Open
Regular
10
Open
Senior (over 50 years)
2
Open - OPN
Lady
1
Open - OPN
Senior (over 50 years)
1
Standard
Lady
1
Standard
Regular
7
Standard
Senior (over 50 years)
1
Standard
Super Senior (over 60 years)
1
Standard Manual
Regular
5
Standard Manual
Senior (over 50 years)
1